Česky English Deutsch Pусский

PowerPoint – Vlastní předlohy, propojení s Excelem, foto, audio, video, průchody a pokročilé animace

Informace o kurzu

Kód kurzuCZV-KPZ-24
Cenahradí zaměstnavatel
Délka6 hodin (8:30-14:30)
LektorIng. et Ing. Jiří Špaček, Ph.D.

Aktivní lektorská praxe v akademické sféře a ve firmách od roku 1998
3. místo v soutěži Lektor roku 2014
Certifikovaný lektor dle Národní soustavy kvalifikací
Osvědčení o získání profesní kvalifikace – Lektor dalšího vzdělávání (75-001-T)
Osvědčení – Multimediální technologie ve vzdělávání dospělých
Držitel certifikátů Microsoft Office Specialist
Držitel certifikátů Autodesk Certified Professional – AutoCAD
Držitel certifikátů Autodesk Certified Professional - Revit Architecture
Držitel certifikátů ECDL (European Computer Driving Licence)
Autor osmi knih o AutoCADu a stovek odborných článků

 

Délka kurzu: 6 hodin (8:30-14:30)

 

Obsah kurzu:

1) Předlohy snímků

Vysvětlení principu a praktické ukázky dokonalého ovládání vzhledu prezentace prostřednictvím předloh snímků. Tvorba vlastních předloh, úprava stávajících předloh a jejich kombinace. Dědičnost nastavení, priorita ručních úprav, reset ručního nastavení a návrat zpět k principu dědičnosti.

2) Vkládání tabulek a jejich úprava – propojení na jiné aplikace

Vložení tabulky z Wordu a Excelu s propojením i bez propojení nebo jako obrázek.

3) Vkládání grafů – propojení na jiné aplikace

Vložení grafu z Excelu s propojením i bez propojení nebo jako obrázek.

4) Seskupování objektů do skupiny

Vysvětlení principu a praktické ukázky metod seskupování různých objektů do skupin a jejich následná editace za účelem zjednodušení nastavení objektových animací.

5) Nastavení objektových animací – složitější kombinace

Praktické ukázky nastavení pokročilých animací pro jednotlivé objekty na snímku (texty, fotografie, vektorová grafika).

6) Fotoalbum

Vygenerování nové prezentace na základě složky s fotkami, nastavení různých voleb (počty fotek na snímku, tvar, pojmenování, převod fotek na stupně šedé, volba rámečků atd.).

7) Vkládání zvuků a videa

Vysvětlení principu a praktické ukázky a nastavení práce s multimédii. Různé volby spuštění a nastavení, vkládání záložek, ořez multimédií, volba úvodního snímku. Rozdíl mezi místním video souborem a streamovaným videem. Nahrávání vlastního videa vč. zvuku. Vkládání zvukových souborů a nahrávání vlastních komentářů ke snímkům. Přehrávání zvuku po dobu promítání více snímků (vhodné např. při promítání sady fotografií).

8) Interaktivní kreslení do prezentace v průběhu promítání

Vysvětlení principu a praktické ukázky oživení prezentace během výkladu vlastnoručními kresbami a poznámkami včetně voleb barvy a tvaru pera a mazání nepovedených kreseb. Virtuální laserové ukazovátko a používání lupy.

9) Zobrazení pro přednášejícího

Vysvětlení principu a praktické ukázky nastavení jiného zobrazení pro publikum a jiného pro přednášejícího včetně poznámek, náhledů a možnosti kreslení do snímků.

10) Vlastní průchody prezentací

Vysvětlení principu a praktické ukázky škálovatelnosti prezentace pro různé druhy publika.

11) Hypertextové odkazy

Využití hypertextových odkazů pro propojení prezentace s jinými soubory, webovými stránkami nebo vzdálenějšími snímky v prezentaci.

12) Interaktivní průchody prezentací

Vysvětlení principu a praktické ukázky nastavení interaktivity prezentace pro distribuci elektronickou formou, aby si každý mohl klikat jen na témata, která ho zajímají.

13) Export prezentace včetně připojených souborů

Zabalení prezentace "na cesty" se zajištěním správných odkazů na externí soubory, aby bylo možné plnohodnotně spouštět prezentaci na jakémkoliv jiném počítači.

14) Návrhy designu

Vysvětlení principu a praktické využití online databáze fotografií, videí, ikon a grafických šablon pro rychlou transformaci aktuálního snímku do nové poutavé podoby. Nastavení způsobu nabízení návrhů.

15) Náhled snímků

Vysvětlení principu a praktické využití funkce pro poutavější přechody mezi důležitými částmi prezentace. Souvislost mezi souhrnným náhledem a oddíly prezentace, náhledy oddílů a náhledy jednotlivých snímků včetně úpravy doby dynamického přechodu. Záměna živého náhledu snímku za jiný reprezentativní obrázek.

16) Morfing

Vysvětlení principu a praktické využití transformace objektů během přechodu snímků (změna polohy, velikosti, tvaru či barev). Změna jednoho typu objektu na jiný (např. kružnice na čtverec atd.), transformace vět po slovech a slov po znacích.

17) Vlastní fonty písma

Vysvětlení principu a praktické využití integrace použitých fontů písma přímo do prezentace, aby byl výsledný vizuální dojem stejný při promítání na libovolném počítači. Vhodné zejména pro ty, kteří využívají speciální fonty písma, které se standardně v počítači nevyskytují. Volby vkládání jen vybraných znaků nebo všech znaků, vliv na pozdější úpravy a velikost souboru prezentace.

18) Rozbalení vnitřní struktury prezentace

Vysvětlení principu a praktické využití možnosti dostat se ke zdrojovým souborům prezentace v její vnitřní struktuře. Rychlá kontrola, jaké soubory fotografií, zvuků, videa, popř. vložených souborů (např. typu Excel) prezentace ve skutečnosti obsahuje. Využití této možnosti pro zmenšení velikosti prezentace.

19) Obecné tipy a triky pro různé situace

Vybrané tipy a triky, dotazy na přání, diskuze.

 

Poznámka: rozsah témat bude interaktivně přizpůsoben schopnostem a zájmu účastníků školení.

Místo konání kurzu:

Rektorát VUT, Antonínská 548/1, učebna 3.39. 

Děkujeme za váš zájem účastnit se kurzů interního vzdělávání. Tyto kurzy jsou pro zaměstnance VUT hrazeny zaměstnavatelem. V rámci nově nastavovaných pravidel pro systém interního vzdělávání proto poprosíme, abyste nás v případě, že se nebudete moci zúčastnit, včas informovali (ideálně 7 dní, nejpozději však 1 den před konáním kurzu) nebo nám za sebe nahlásili náhradníka.

 

 


Podat přihlášku


VUT Design

© 2000-2024 Centrum vzdělávání a poradenství VUT 
Sídlo: Purkyňova 464/118, 612 00 Brno

SOUHLASÍM
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.